| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum aproximativ o saptamana doua, m-am lovit la fotbal la degetul mare, tin minte ca am vrut sa dau cu piciorul in minge si in acel moment a dat altcineva in piciorul meu si m-a nimerit fix in deget. m-a durut tare pe moment insa ziua urmatoare m-a mai lasat putin. insa ma doare si in ziua de astazi de la ce poate sa fie? Durerea este sub unghie stanga jos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| eckblume a răspuns:

A trecut timp destul, iar durerea trebuia sa se diminueze. Cel mai sigur este sa mergi la medicul de familie si sa ii explici ce ai patit. Are calificare, iti va da un tratament sau in functie de gravitatea problemei iti va da trimitere pentru analize. Chiar si dintr-o simpla lovitura pot aparea complicatii.
Insanatosire grabnica!

| iKireS a răspuns:

Tin sa mentionez ca nu ma doare pana nu merg la fotbal. gen acasa nu am probleme dar cand merg la fotbal si dau in minge incepe durerea

| Vioreldb a răspuns:

Un unchi de al meu a patit ca tine si a ignorat durerea.
A facut cangrena si a trebuit sa-i taie din picior.
Du-te la medic...