| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu doua saptamani am avut dureri in zona lombara in partea stanga si in abdomen si am fost la urolog si mi-a gasit 2 pietre la rinichi si infectie urinara si mi-a dat tratament cu no spa indometacin zanocin si piafen pentru 2 saptamani. Pe petrioada tratamentului a fost bine si nu am mai avut dureri si am avut senzatia de usturime de cateva ori la. urinare si mi-a spis medicul ca atinci se elimina pietrele. Acum incep iar sa simt dureri doar ca.in partea dreapta.si la.rinichiul drept nu mi-a gasit nicio piatra. Nu stiu ce sa mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

Acele medicamente NU elimina pietrele. Doar amorteste durerile. Nu le mai simti. Pentru eliminarea pietrelor, folosesti ceai de matase de prumb, de cozi de cirese de urzica. Bea multe lichide. Ajuta daca pietrele sunt mici. Daca sunt mari, e nevoie de operatie.
Va fi necesar sa faci niste analize ca sa vezi de la ce se formeaza acele pietre si sa elimini (cauza) din alimentatie.
E posibil sa nu iti fi vazut pietrele pe dreapta, sa fie mai ascunse.

| bogdan1298 a răspuns (pentru Nonameagain):

Multumesc!

| Nonameagain a răspuns (pentru bogdan1298):

Sanatate!