| Bea10 a întrebat:

Ma numesc Timar Beatrix, am 12 ani, am 56 de kg si am 1.65 m! Asi vrea sa slabesc un pic din burtica, talie, fundulet si coapse! Mi-a venit ciclul si am talia un pic mai mare, si stiu asta, dar e si grasime. Am si eu problema cand ma duc la schi intr-o saptamana dau jos 2-3 kilograme, iar vara d-au inapoi! Sunt foarte sanatoasa! Ce trebuie sa fac ca sa fiu mai slaba? Va rog ajutati-ma! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Nu te apuca de diete ai doar 12 ani, esti in crestere.Tot ce poti face tu este sa reduci din alimentele grase, fast-food, prajieli, dulciuri si sucuri acidulate si sa consumi multe fructe si legume.De asemenea sa faci si multa miscare, iesi afara si plimba-te cu rolele, bicicleta cu prietenele tale, e vara, e cald!
Sper ca ti-am fost de folos!

2 răspunsuri:
| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| loraa a răspuns:

In orice caz nu te infometa! o sa pui si mai mult pe tine dupa aceealaughingcea mai buna solutie...fa si tu niste exercitii fizice... cele mai la indemana cu abdomenelewinking