| felinas a întrebat:

Buna seara, poate ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat.De cateva zile ma confunt cu o durere puternica in partea dreapta jos, am facut o ecografie si mi-au spus ca as avea ceva in muschiul abdominal, o formatiune neregulata de vreo 19mm.Dar medicul de familie a zis ca e posibil sa fie o infectie urinara si mi - a dat decat nospa si paracetamol. Durerile nu ma lasa deloc de la ele. Ce sfat imi puteti da? Va multumesc. O seara frumoasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa nu-ti fi gresit analizele. Ar trebui repetate la alta clinica. Eu asa am patit. De la analize au zis ca am hepatita si eu aveam apendicita. Daca-ti povestesc ce am patit te ingrozesti!

| felinas explică (pentru Salontanul):

Nu are cum sa le greseasca ca mi-a dat rezultatul cu poza la ecograf pe loc

| Salontanul a răspuns (pentru felinas):

Eu vorbesc de analizele de sange si urina. Daca ai o apendicita acuta numai asa se poate depista nu cu ecografie.

| felinas explică (pentru Salontanul):

Am scris si mai sus ca am facut ecograf, analize sange si urina. Apendicita nu o mai am si durerea este legata de cicatricea acesteia.

| Salontanul a răspuns (pentru felinas):

Apendicita nu mai ai? Apendicele, poate. Apendicita este boala. Cat despre analize eu vorbeam sa le repeti la alta clinica. Fa ce vrei! Eu ti-am dat un sfat!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unicul sfat, faci o ecografie, in urma acestei analize medicul va pune diagnostic clar, ai sau nu infectie urinară, si medicul tau de familie pune diagnostic asa din burta lui? Nu te consultă? ce medic e acela, sau aceea daca cumva este o doamnă doctor,, tu ce vârstă ai? Esti fată sau băiat? Multumesc mult, sanatate multă

| felinas explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt fata si am facut ecografie, analize sange si urina si nu inteleg de unde a dedus ea ca as avea infectie urinara cand analizele au iesit bine.