| girl971 a întrebat:

Bună seara! Port ochelari din clasa I (cu o scurta pauza de 1 an)Sunt clasa a 7 a.Sincera sa fiu, înainte eram de părere ca ochelarii sunt un accesoriu chic, dar acum încep sa ma deranjeze.Se șterg greu, se murdăresc ușor, dacă vreau sa ma uit seara la un film trebuie sa am grija unde pun ochelarii când ma culc, sa nu cumva sa se zgârie, spargă etc.Am văzut pe internet tot felul de lentile de contact:lentila normala, lentila de seara etc.Trebuie sa menționez ca nu ma imaginez bagandu-mi mana în ochi, sa scot lentila (sau sa o pun).Sunt destul de sensibila la capitolul asta.Ce as putea face? Ma pot acomoda cu lentilele? Sa rămân la ochelari? Ce ziceți de lentila de seara? PS. Eu nu folosesc make up la școală, dar vine liceul și voi începe sa folosesc. Întrebarea este:pot folosi make up cu ochelari? Dau funda celui care răspunde la toate întrebările. PROMIT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Te gândești și faci o comparație între ochelari și lentile de contact
Depinde de tine și ochii tăi dar nu ai de unde să ști citește mai multe pe http://www.videt.ro/blog/cat-timp-se-poarta-lentilele-de-contact/  pentru a afla totuși câte ceva despre lentile
Cred că e mai bine și sigur cu ochelari.
Sincer nu știu presupun că implică cam mult lentilele
Da poți folosi make-up și să ai ochelari sunt persoane
Și de ce ai pus la categoria asta?

| girl971 explică:

Ce categorie?