| Bern_Berni_1989 a întrebat:

Sunt interesat de un curs de initiere pentru Terapia Schroth (pentru tratarea Scoliozei). Stie cineva sa-mi zica in ce perioada s-ar desfasura, in acest an, cursul? Va multumesc!

P.S. - Ca si locatie auzisem de Tg. Mures, unde de altfel aceasta terapie este folosita la o clinica privata locala pentru recuperarea scoliozei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Esti kinetoterapeut? La un astfel de curs pot participa doar cei care au absolvit deja facultatea (au diploma de licenta) de medicina generala sau bfk, iar inscrierea e peste 1000 de lei/participant.
In Tg. Mures se practica la Ortoprofil si mai nou Regina Maria, si cel mai probabil un astfel de curs tot acolo sau cu cei de acolo s-ar tine, insa eu nu am gasit nimic despre cursul de anul asta, doar de cel care s-a tinut anul trecut:
https://www.acnkr.ro/tovabb.php?ny=ro