| alexandrumarian229 a întrebat:

Bună seara! Sunt pozitiv de covid din păcate, dar simptomele sunt următoarele :nu am gust și miros și nu mai vad clar nici la TV, nici pe strada, a mai avut cineva probleme de genul? Am 20 de ani, nu am avut probleme cu ochii pana acum aproximativ 16 zile de când vad în ceata. Se poate reveni la normal vederea și mirosul și gustul? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Însănătoșire grabnică

| Dana2103 a răspuns:

Da. Ia zinc. Se stie ca si deficienta de zinc duce la simptome de pierdere a gustului si mirosului
Zincul creste imunitatea

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Problema cu vederea poate s-o fi tras datorita curentului, poate din cauza ca ai stat foarte mult cu ochii in ecran, probabil febra. Totul va fi bine. Recomandat e sa apelezi la un personal medical specializat. Fara gust, fara miros sunt simptome specifice covid. Cu tusea cum stai?

| Mihai8767 a răspuns:

Sper sa îmi răspunzi ca sa putem vorbi despre subiectul asta. Sie u trec de aproximativ un an prin aceste simptome. Sa îmi fi un nr de tel in privat sa putem vorbi