| Abazagorath a întrebat:

Bună seara TPU. Am si eu o mica problema. De 7 zile sunt testat pozitiv COVID. Menționez ca nu am gust și miros și as fi curios care este perioada în care îmi voi reveni.
Întrebarea este adresata strict persoanelor care au trecut prin boala și n-au avut gust și miros.
Multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gratargratar a răspuns:

Cam in 2 saptamani. Simturile revin progresiv, nu dintr-odata, pe masura ce se refac celulele specializate.
Insanatosire grabnica!

| Abazagorath explică (pentru gratargratar):

Multumesc frumos. E incomod rau sa mananci si sa nu stii ce... heheh

| gratargratar a răspuns (pentru Abazagorath):

Da, asa este. Ia si vitamina C, ca stimuleaza imunitatea.

| Ciprian09 a răspuns:

2 saptamani a durat la mine fara gust si fara miros, alte simptome nu am avut, asta inainte sa-mi fac vaccin! ultima zi fara gust si miros, am ars 2 sticle de vodkalaughing) dupa, mi am revenit! bafta laughing