| r00t1ng a întrebat:

Buna seara TPU. Deci sa va explic, prin Septembrie mi s-a facut rau la 4 dimineata, nu am putut dormi toata noaptea, simteam ca raman fara aer, simteam o presiune in piept. Pentru cateva secunde am zis ca acum mor in clipa asta, bun de atunci a inceput nebunia. M-a luat ambulanta, mi-a luat tensiunea, pulsul etc au zis ca sunt bune. Am mers la spital mi-a facut analize EkG au iesit bune, pe diagnostic a scris ca am nevralgie intercostala dar nu stiu ce sa zic fiindca ma tine mereu apasat in zona inimii. Am mers la clinica privata ieri mi-au facut control, analize la tot ficat, splina, rinichi etc. Toate bune. I-am explicati situatia ca raman si fara respiratie a dat tratament medicul a zis ca fac atacuri de panica dar chiar nu stiu acum urmeaza... sa iau tratamentul 2 saptamani vitamine, astenor etc. Ideea e ca vreau sa va intreb daca masturbarea afecteaza, sa nu fie din cauza asta. Am ajuns sa o dau odata pe zi si dupa ce o dau ma gandesc ca-mi face rau si nu mai vreau sa o fac. Voi ce parere aveti? Alta lume mi-a spus sa ma duc la o baba sa imi toarne "Cositor". Ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Vorbește cu un psiholog și vei învață sa controlezi aceste atacuri de panica.
Masturbarea nu are vreo legătura cu asta. Este foarte sănătatea, dacă nu este făcută in mor excesiv, nu cred ca este cazul, deci, nu trebuie sa te limitezi.
Asta cu,, babele" sunt niște prostii. ai încredere in stiinta, medicina, nu in descântece, farmece și așa mai departe.

| Violleta2022 a răspuns:

Atacurile de panica nu sunt provocate de mas-tur-bare si nici nu trebuie sa mergi la babe, fiindca nu te ajuta.
Trebuie doar sa intelegi situatia reala si sa nu-ti mai creezi stari de frica, care duc la atacuri de panica.
Lasa babele ca nu te ajuta cu nimic cositorul, descantecele lor si prostiile care ti le spun, doar ca sa-ti ia banii.

| relian a răspuns:

Cositor unde sa iti trner pe gat,poate asa te linisteste de tot laughing
Daca problema este de la atac de panica cum zic aia,insamna ca ai probleme cu capu,atacurile alea de acolo sunt,in cazul ala creierul este ala ce da comenzi,ca urmare ala da comenzi naspa laughing creierul este cel care controleza tot organismul, el spune inimii cum sa bata si cat sa bata, la plamani la fel si tot asa.

Deci is probleme psihice, ceva genul asta.oi de alta natura, neroase sistem nervos, nervi care ar lucra defectuos.Cred ca ar trebuie sa gaasesti ceva medici buni, la aia ce ai fost, chiar de ai fost si la privati, tot doctorii aia sit, la privati lucrreaza doctori de la spitale de stat.
Masturbarea n-are a face cu ce ti se intimpla.Ba dimpotriva ar trebuie sa te ajute laughing dar si mai mult ar fi bun sa faci sex cu o femeie, riscurile de atac de cord sau alte tipuri de genul asta is f scazute in cazul oamenilor care fac sex.
Suna ciudat, sa faci sex, sa ai bataile si respiratia aproape dublu dar sa nu patesti nimic, dar asa se intampla.
Deci baga si tu ceva abonament la fetite laughing nu mai plati la dotori la privat, platesti o fetita te lucreaza aia cum trebuie si dupa poate o sa te mai linistesti si n-o sa mai ai atacuri de panica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o legătură cu masturbatul, din contra, chiar te ajuta, te eliberează de toată tensiunea sexuala acumulata, are efect antidepresiv.
Pe lângă ce ți-o dat medicul ia și magne b6 o luna de zile, și ceai de tei.
Dacă ești creștin, si crezi in Dumnezeu roagă-te, mergi la un duhovnic, și spune-i prin toate problemele prin care treci, roagă-te, fa meditații; yoga, exerciții fizice, iesi zilnic afara jumate de ora, mănâncă mai sănătos, și fa cumva sa îți dai niște update în asa fel sa gândești mai pozitiv, sa fi mai optimist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te-a vizitat vreun "om-umbră".

Lăsând gluma la o parte, poate fi vorba despre atacuri de panică dar nu masturbarea să fie cauza lor.
Nu are treabă una cu alta.