| joghu22 a întrebat:

TPU, înainte sa îmi fac testul covid am o întrebare.
Ma simt bine, doar ca nu am miros. Temperatura este 36, 6, gâtul nu ma doare, nu tușesc, doar am nasul înfundat.
Se poate confunda și cu o răceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara test nu ai de unde sti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai nasul infundat, de acolo poate si mirosul. Eu cred ca este o raceala happy

| Panamax a răspuns:

Si raceala tot de un virus este data.

| marinaru777 a răspuns:

E raceala ceva la covid e tuse seaca si temperatura, e ceva mai grav

| joghu22 explică:

Eu am pus întrebarea in prealabil poate s-a confruntat cineva cu așa ceva, nu am chef de mișto-uri!

| AnastasiaK a răspuns (pentru joghu22):

De pe toate posturile de televiziune, de pe toate site-urile, de la toate autoritatile...si chiar folosindu-ti propriul creier, puteai afla ca simptomele covid sunt asemănătoare celor de raceala/gripa de sezon. De aia se si face testul. Ca daca erau suficiente simptomele, nu mai investeau atatia bani in teste si testau eventual doar asimptomaticii.

Eu inteleg ca tu n-ai chef de miștouri, dar cu asa intrebari, e chiar greu sa nu fii luat/ă la mișto.