| belle2009 a întrebat:

Bună seara, TPU!
Pe bunica mea în vârsta de 73 de ani o doare genunchiul drept la rotulă, dar şi în spatele genunchiului şi îi mai amorțeşte tot piciorul câteodată.
Ce specializare medicală ar trebui să consulte?
Mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cred ca e de neurochirurgie. Poate fi si ceva de ortopedie ca nici genunchiul ala nu e nou. Oricum trebuie dr de fam sa o consulte si ii da el trimitere.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul de familie este primul ce trebuie consultat. Poate da el tratament pe moment si daca tratamentul nu amelioreaza si vindeca afectiunea, ii da trimitere la spital la... specializarea potrivita. Daca banii nu sunt o problema, o puteti duce la o clinica privata, acolo o duc ei unde trebuie si tratata mult mai bine ca la stat.