| LauraMaria55 a întrebat:

Urgent va rog.
De 5 zile mi-e greata si vomit dimineata un lichid galben.
Intrebarea mea este daca pot vomita si mancare, gen ce mananc seara sau am doar acel lichid in stomac?
Nu stiu ce am orice sfat este bine venit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este criza de colecist (fiere)!
Vomitatul este bun, fiindca elimina toata bila si relaxeaza ficatul si colecistul.
Poti manca pe urmatoarele zile numai paine pezmet si ceai de plante medicinale.
Se impune un regim alimentar sever, pentru cateva saptamani cu: mancare simpla, fara prajeli, grasimi, sosuri sau tocaturi.
Ti-as recomanda sa vezi medicul de familie si sa faci niste analize medicale pentru: ficat si o ecografie la ficat si colecist.
Sanatate multa!

| MariusDumitru92 a răspuns:

Încearcă o cură cu Liv 52!
Dacă nu se ameliorează starea, mergi la un medic.