| Ayiana a întrebat:

Buna,stiu ca o sa radeti sau o sa ziceti ca sunt o ciudata, dar am o problema si nu stiu cum sa o rezolv.De fiecare data cand vorbesc o limba staina sau cand cant ma doare rau in gat.Intrebarea este:ce pot face ca sa scap de durerea din gat? Daca aveti de gand sa dati raspunsuri nepotrivite mai bine nu raspundeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Trebuie sa iti fac incalzirea vocala, altfel, patesti ce ai spus mai sus.

| Ayiana explică (pentru Mayar):

Si cum se face incalzirea vocala?