| AdrianCXD a întrebat:

sunt baiat, am aproape 14 ani si am niste probleme cu ochii. Problema care ma deranjeaza cel mai tare ar fi ca eu clipesc des. As vrea sa ma dezobisnuiesc dar nu pot. Eu daca stau 10 secunde cu ochii deschisi incep sa ma usture si peste cateva secunde incep sa lacrimez, si nu se termina decat daca stau alte 2 secunde cu ochii inchisi. Ce as putea face sa scpa de asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Faza e ca e bine sa clipesti...de multe ori cand stam la PC uitam sa o facem, si de aici apar usturimile de ochi si aparitia miopiei.
un control la oftalmolog este indicat.

| Adina77 a răspuns:

In primul rand vorbeste cu mama sa te duca la oftalmolog.
Si decideti acolo despre ce este vorba, poate-ti trebuie niste picaturi, ceva.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la oftalmolog nu e nici o rusine.

| Alexashadow a răspuns:

Ar trebui sa te duci la oftalmolog, poate ai nevoie de ochelari. Asa mi se intampla mie cand nu-mi port ochelarii. Sa nu mai stai, pentru ca se inrautateste cu cat astepti mai mult.

| AdrianCXD explică (pentru Alexashadow):

Port ochelari

| Alexashadow a răspuns (pentru AdrianCXD):

Atunci ar fi indicat ca sa iti mai faci un control. Poate sa fie si de la oboseala sau stres, dar cel mai bine te duci la doctor.