| any_1988 a întrebat:

Sunt in a 3a zi de menstruatie si sangerez foarte mult.Niciodata nu am pierdut atat de mult sange in timpul menstruatiei.Trebuie sa schimb tamponul din ora in ora. E ceva in neregula cu mine? Nu am facut eforturi fizice, din ce cauza sa fie? E posibil sa am hemoragie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa nu cumva sa pierzi o sarcina. Sfatul meu este sa iei niste Clorocalcin si daca in 36 de ore hemoragia nu se domoleste, sau daca in orice moment se inteteste, apar dureri abdominale, greturi, stare de rau, sa te prezinti de urgenta la camera de garda - ginecologie.

| fabiola a răspuns:

Bea ceai de urzici si coada soricelului si in plus i-a eurovita cu fier. Daca nu se opreste cantitativ si acesta este sub forma de cheaguri, apeleaza la medic!

cami
| cami a răspuns:

Ai consumat vin rosu in perioada asta? Este posibil sa fie si-o hemoragie, mai asteapta cateva zile. Fluxul e mai puternic acum. Nu-ti face griji, si mie mi se intampla de "nu pot sa-l duc".
E-n regula e doar a 3-a zi.

| oz a răspuns:

Ahh...saracele fete...numai cat ma gandesc parca ma ia lesinu'.

| gianinutza a răspuns:

Ia calciu cu D3winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O fiolă de vitamina K poate mai reduce din intensitatea sângerării.
Dacă încep amețelile, vărsături este timpul să mergi la camera de gardă pentru un consult amănunțit și instituirea unui tratament în situația dată.
Sănătate.
Pa, pa.

| mirela_2291 a răspuns:

E posibil sa fi racita la ovare, doar o consultatie la medic nu strica. Si eu am fost patita si am avut infectie puternica. Ati doresc sanatate ca i mai buna decat toate