| 50anonim a întrebat:

Bună! Sunt însărcinată și am o scurgere galbenă deschis cremoasa, fără miros sau alte simptome, ce poate fi? Dau fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Scurgerile vaginale devin mai abundente in sarcina. Datorita cresterii nivelului de estrogen si a vascularizarii puternice, sunt stimulate membranele mucoase, conducand la o crestere a cantitatii secretiei vaginale (leucoree).
O culoare usor galbuie nu ar trebui sa ingrijoreze daca nu este insotita de o textura schimbata a secretiei (textura spumoasa sau cu cocoloase), miros neplacut, prurit sau usturime.
Daca stii ca ai avut infectii anterior sarcinii, ar trebui sa te programezi la un control.
In cazul in care este prima sarcina, prezinta-te la un control, indiferent de celelalte simptome. Poate sa nu fie nimic, dar cel mai bine este sa te asiguri de asta.
Numai bine si sarcina usoara!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctor

| Teo29 a răspuns:

Mergi la privat la ginecolog!

| AlexValentinn a răspuns:

Suna delicios!