| lauboss a întrebat:

Buna T.P.U.Cam de 4 ore am cazut cu bicicleta si m-am lovit la genunchi(nu m-am zgariat) si acum incepe sa ma doara locul unde m-am lovit si s-a umflat putin. Oare e posibil sa-mi fi rupt ceva pe acolo? Precizez ca la inceput nu m-a durut.Va rog frumos sa imi dati ceva sfaturi.Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EllieShan a răspuns:

Buna! Eu iti spun ca s-a infectat locul, dar daca a fost si rana deschisa ai putea putea pune cate putin praf dezinfectant care il poti gasi in orice farmacie, el se numeste "Baneocin", dar ca sa stii, se da doar pe rana deschisa!

Si din punctul meu de vedere se poate doar sa te fi lovit pe partea osului si sa doară uneori.

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Ti-ai rupt gatul!