| Myanonima15 a întrebat:

Bună ziua. Ieri am căzut pe ciment si m-am lovit la genunchi si mi s-a dus pielea si e puțin umflat si au intrat niște pietre. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum nu mai poti face nimic, atunci imediat cum s-a intamplat trebuia sa te speli cu apa si sapun, sau dezinfectant si sa lasi asa, ca sa se opreasca sangerarea sis a se usuce rana.

| Jessica1235 a răspuns:

Spală bine cu apă, trebuie să cureți bine zona chiar dacă o să te usture tare, după poți dezinfecta zona cu spirt după care pune în bandaj ca să protejezi bine zona.

| Mela1000 a răspuns:

Te duci la spital sa vezi dacă trebuie scoase pietrele.