| Extraterestru2 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine?
Fratele meu a mers cu mai multi copii cu bicicleta (nu stau la oraș) si un coleg din clasa lui s-a bagat in fratele meu cu bicicleta din greseala si asa colegul lui a cazut peste fratele meu..Fratele meu e foarte zgariat la mana dreapta si mai putin la mana stanga + la picior, la genunchi tot foare mult s-a zgariat.Din fericire i s-a acordat primul ajutor, dar tot il doare genunchiul, dar nu zgarietura ci putin langa, de mers poate merge putin mai greu.
Acum am doua intrebari :
Pana Duminica credeti ca se vindeca? In acea zi are spectacol folcloric.
Si credeti ca ii e rupt piciorul? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexutza27 a răspuns:

Daca il poate misca si merge, nu cred ca este rupt. Daca se umfla zona lovita sau dureroasa, ar trebui sa mearga la doctor. Iar daca pana duminica ii trece durerea si nu se umfla, cred ca poate merge la spectacol.happy sanatate!

| Extraterestru2 explică (pentru Alexutza27):

Mulțumesc pentru răspuns! Daca mâine o sa poată să meargă cât mai apropiat de normal cred ca o să participe la spectacol...Doar ca nu am știut cum pot să aflu dacă îi era rupt.

1 răspuns: