| ramonicagabriela99 a întrebat:

Tot cu aceias problema a mea cu rinichii. Nu am mai fost la toaleta sa mictionez de ieri dimineata si am stare de voma si am facut febra 38.9. Nu am prea mancat si am ameteli. Nici in picioare nu prea pot sta. Ce as putea avea? Mentionez ca am pietre la ambi rinichi, la dreptul pana la 5mm iar la stangul pana la 3mm. Ce am? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut o pielonefrita, infectie a rinichiului favorizata de pietre. Trebuie sa te vada un medic (la urgenta) si sa iei cat mai repede tratament antibiotic

| ramonicagabriela99 explică (pentru Brigaela):

Si ce complicatii pot aparea de la aceasta infectie daca nu ajung la medic?

| Brigaela a răspuns (pentru ramonicagabriela99):

Septicemie si insuficienta renala daca nu este tratata corect.