| saranastasie a întrebat:

Tot cu aceias problema a mea cu rinichii. Nu am mai fost la toaleta sa mictionez de ieri dimineata si am stare de voma si am facut febra 38.9. Nu am prea mancat si am ameteli. Nici in picioare nu prea pot sta. Mentionez ca am pietre la rinichiul stang de 3mm si la cel drept de 5mm.Am 13 ani. Ce pot avea? Ce complicatii ar putea aparea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Iti recomand renostim tinctura, e excelenta, iti dizolva pietrele si este si antiinfectios, eu am luat si mi-a facut foarte bine, si eu am avut nisip si l-am eliminat
http://www.naturaplant.ro/produse/1670/Renostim
il gasesti la plafar

| cristiiiiiii a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic specializat in asa ceva aici nu cred ca vei obtine niste raspunsuri atat de bune ca cele ale medicului

| xXdoareuXx a răspuns:

Du-te urgent la spital sa nu fie blocaj renal. nu-i de gluma cu asa ceva

| danyshatAT a răspuns:

Ar Trebui sa iti faci un control si niste analize nu mai sta asa cine stie ce ai

| Sophia1100 a răspuns:

Hei big grin Mai bine ai merge la un control la cineva cu multa experienta nu-ti face griji vei fii bine happy

| Aleeexutza a răspuns:

Si eu avut probleme de la acest gen. In cazul in care esti mai plinuta incearca sa tii o cura pentru ca toate astea vn de la kilogramele in plus cateodata. Trebuie sa bei foarte multe lichide si ar fi bine sa te duci sa iti faci o clisma la spital. Este foarte ok si te eliberezi repede de excrementele nedorite. Sper ca te-am ajutat. Incearca sa numai mananci cacao pentru ca nu este indicat big hug.

| saranastasie explică (pentru Aleeexutza):

Am 1.70 si 54 kg... Ti se pare ca sunt grasa si ca trebuie regim? confused