| OanaG a întrebat:

Tot potez intrebari pe acesta sectiune deoarece imi pot da raspuns mai multi useri.

Deci, fratele meu are un joc in pc[PES 2010], si de vineri i se tot blocheaza si dau 2xclick pe joc si cand sa intru in joc imi apare chestia asta:

Warning:Your computer does not meet the minimum specifications necessary to run this software. You may experience errors during operation.The settings cannot be reflected due to the computers specifications[Ram 1.0 GB]

Si unele jocuri de pe net mi se blocheaza. De fapt incep jocul si in 2 sec se blocheaza.
Si parca mi se ichide monitorul timp de 1 secunda parca mi se inchide[imi apare negru] si dupa iar vine la normal

Care o fi cauza?! thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OanaG explică:

Cristianorudi7 * Perfectule.nu cred ca esti perfect. m-am grabit cand am scris, scuze.

Pai da inainte imi mergea jocul.de vineri imi face figuri, si monitorul ce are de parca se inchide? pentru 1 sec...

| cristianorudi7 a răspuns:

Se spune postez, draguta
zi fratelui tau ca nu are destul spatiu pe disk, d-aia nu ii merge jocul, in cel mai bun caz sa mai dezinstaleze neste lucruri sau sa isi mai kumpere ceva pentru pc.
in leg cu pc tau/vostru mai bine l-ai/l-ati reformata.papa

funda

| YoungMoneyWeezy a răspuns:

Warning:Your computer does not meet the minimum specifications necessary to run this software. You may experience errors during operation.The settings cannot be reflected due to the computers specifications[Ram 1. 0 GB]. Inseamna ca nu are destui RAM pentru joc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesajul iti spune ca nu ai memorie ram necesara pentru a rula jocul, poti folosi acest program gratuit http://www.panalu.net/2010/11/optimizarea-pc-ului-pentru-jocuri.html cu care poti opri alte programe pentru a lasa memoria ram necesara jocului, functioneaza pe toate calculatoarele, garantat

| CIever a răspuns:

Nare spatiul necesar pe disk... Mai taie din programe dale draq laughing