| sftb a întrebat:

acum un an mi-am vandut masina si am facut un fel de depresie ca am fost nevoit sa o vand. Tineam mult la ea si am baut 2 luni nonstop, dupa am citit o carte despre fumat si zicea la misto ca aia care fumeaza sunt posedati de duhuri rele si de atunci am atacuri de panica si teama asta de posedari si din astea, oare e adevarat sau e vreo fobie de la alcool sau anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai vandut masina, inseamna ca ai facut-o pentru ca era necesar, asadar nu aveai de ce sa faci depresie din cauza unui fier.
Depresie ai facut-o din cauza banilor pierduti la jocurile de noroc. Acolo trebuie tu sa lucrezi, sa intelegi adevaratul motiv care te-a adus aici.
Te-ar ajuta enorm, daca ai merge sa vezi un psiholog.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și, și. Dacă vrei, am și eu ceva duhuri necurate pe aici, le trimit să se joace cu ale tale.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la psihiatru. El te diagnosticheaza cu anxietate si tot el iti da tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija cu alcoolul, renunta sa mai bei, pentru ca poti ajunge caz de psihiatrie. Informeaza-te putin, cauta pe google "delirium tremens", ca sa iti faci o parere.

| Gigi777 a răspuns:

Nu trebuie sa crezi tot ceea ce citesti. Tu esti cel care decide daca ceea ce ai citit este adevarat sau nu.
Bautura si fumatul au efecte foarte grave asupra sanatatii pe parcursul vietii. Economiseste banii pentru ca o sa apara momente in viata cand chiar o sa ai nevoie de acestia.
Sunt o multime de femei in lumea aceasta si dragostea vine de la sine. Daca nu te iubeste, cauta alta.
Iti recomand filmele din topul site-ului IMDB care m-au ajutat sa vad partea plina a paharului si sa scap de depresie.
Traiesteti viata pentru ca ai numai una singura si toti vom muri intr-o buna zi. Admira natura si realizeaza-ti scopurile. Sanatate!