| pixeltinker a întrebat:

Buna TPU. Alaltaieri mi-am prins o unghie intr-o ușă de la rădăcina și s-a învinețit pe loc toată și mă durea f tare, am fost trimisă la un chirurg și mi-a băgat un ac și mi-a scos sângele din ea și am refuzat să mi-o scoată, iar unghia vad că nu se mișcă și îmi simt degetul puțin umflat. Eu iau augumentin pentru o infecție. Va cădea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asta o vei vedea dupa evolutie de 3-4 saptamani.
Ce ai refuzat sa scoata? Sangele sau unghia?
Acum este posibil sa cada sau sa fie nevoie de indepartare chirurgicala.

| darrio2007 a răspuns:

Daca ti-a scos sangele e posibil sa nu cadă.

| dullcat a răspuns:

De ce nu ai intrebat asta cand iti facea procedura cu acul? Chiar daca iti cade, va creste inapoi.Dar eu cred ca nu. Daca ramai fara ea, poti pentru un timp sa tii un bandaj in acea zona, in caz ca arata neplacut.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Da, FOARTE posibil sa cada de la sine, nu mai trebuie sa faci nimic. Doar sa iei algocalmin pentru durere

| ZappyTv69 a răspuns:

Buna.

Augumentin nu e pentru asta.

Probabil va cădea de la sine.

| pixeltinker explică:

Augumentinul îl iau pentru o infecție urinară