| Grațiela_Maria_2000_Et78 a întrebat:

am 14 ani
De cateva ore, ma doare rinichiul stang
Daca stau in fund, sau in picioare e o durere mai apasatoare, si coboara un pic pe picior
Incerc sa nu tusesc deoarece apare o durere insuportabila, ca si aceea cand stau in picioare, iar cand ma aplec ma doare si mai tare... Ma sperii
Ce as putea face? Credeti ca chiar ar putea fi rinichiul sau am altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Posibil ca te confruntii cu o infectiie urinara si de aceea prezinti aceasta durere sau poate ai nisip la rinichi. Urinezi des si cu usturimi?

| OnceaMelissa a răspuns:

Si eu am patit asa, dar durerea nu persista decat 5 minute. Incearca sa te duci la un doctor. Eu sunt operata la rinichi, poate ca e normal, nu stiu.

| Grațiela_Maria_2000_Et78 explică (pentru OnceaMelissa):

Ai fost operata? Si ai avut simptomele astea?

| OnceaMelissa a răspuns (pentru Grațiela_Maria_2000_Et78):

Da, dar chestia este ca le aveam si inainte

| Grațiela_Maria_2000_Et78 explică (pentru OnceaMelissa):

Acum cateva zile, recent... M-am trezit cu fața umflata, si ochii la fel... Poate fi din cauza rinichilor? Sau am tras curent.
Acum durerea rinichiului e din ce in ce mai apasatoare

| OnceaMelissa a răspuns (pentru Grațiela_Maria_2000_Et78):

E clar, du-te la doctor. Nu iti pot zice clar ce ai, dar cel mai bine pentru sanatatea ta ar fi sa mergi la doctor.

| Grațiela_Maria_2000_Et78 explică (pentru OnceaMelissa):

Multumesc pentru sfat!