| DeniiPisicutaThaa a întrebat:

, am 14 ani si nu-s dezvoltata deloc! n-am sani aproape deloc.ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bionatura a răspuns:

Salut Denii!

Numele meu este Prodan Daniel si sunt medic generalist absolvent Universite de Meidicina si Farmacie Craiova, promotia 2000, mai pe scurt sunt medic generalist.
Este buna intrbarea ta, te inteleg, dar nu te grabi ptr.ca este vorba de corpul tau si nu trebui sa te compari momentan cu nimeni in ceea ce priveste felul si modul tau specific de dezvoltare.ok?
Mai intai,trebuie sa vedem ce inaltime si greutate ai,ce indice de masa ai acum,apoi ma intereseaza ce fel de alimentatie ai(ce fel de proteine,glucide,lipide)consumi si din ce surse,apoi ma intereseaza daca mama ta,bunica din parte mamei sau mama tatalui tau au cam aceeasi problema cu "sanii mai mici"?!
Alt aspect este legat de menarha ta, atentie nu ciclul menstrua, cate zile tine, cum este in prima zi, ce fel de consistenta are si ce fel de viata sexuala ai daca ai inceput asa ceva draga Denii?
ptr.inceput este sufucient!
Astept raspuns aici sau daca e ceva privat terog scrie-mi pe daniel.prodan@opv.ro.
O zi frumoasa! happy