| Saratanu_Cristian_1985 a întrebat:

Bună TPU!
Am 15 ani și fumez de aproape un an,3, 4 țigări pe zi.De la fumat sa declanșat o tuse seaca foarte desa care ma enervează. Am un prieten de 17 ani care fumează de la 13 ani și nu are o tuse seaca asa de desa.Cum as putea sa scap de tuse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oamenii reactioneaza diferit la fumat. Unii tusesc mai mult, altii mai putin, unii fac cancer, altii nu. Tu esti dintre aceia care tusesc mult. In viitor vei afla si daca esti dintre cei care fac cancer sau nu. Nu poti scapa de tuse daca continui sa fumezi.

| Mayhem666 a răspuns:

Poti sa scapi de tuse, daca nu mai fumezi, fumatul nu aduce beneficii, doar probleme. In afara de faptul ca iti arunci sanatatea, si banii parintilor la gunoi, fumatul, nu aduce altceva.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ala care nu tuseste e pentru ca bea cate o sticla de vodka / zi dar nu vrea sa-ti spuna.

| Clorox a răspuns:

Fumez de la 8 ani si nu ma vait laughing

| justanotheralien a răspuns (pentru Clorox):

Esti rebel? rolling on the floor

| Clorox a răspuns (pentru justanotheralien):

Nu chiar, mai exact genul singuratic si ciudat!

| justanotheralien a răspuns (pentru Clorox):

Meh, same. Doar ca eu nu fumez.

| Clorox a răspuns (pentru justanotheralien):

laughing Ce dragut! Cum te numesti? Imi poti spune in privat? Cred ca te cunosc...

| justanotheralien a răspuns (pentru Clorox):

Hmm... Nu prea cred. dar o sa-ti spun oricum.

| Clorox a răspuns (pentru justanotheralien):

OK! laughing

| justanotheralien a răspuns:

Nu mai fumezi. rolling on the floor

| FakeSmiley a răspuns:

Simplu, nu te-ai prins? Nu m-ai fumezi o.o
Acum lasanad laoparte ironia de mai sus dar care e adevarata, banuiesc ca daca te-ai opri din fumat o sa dispara si tusea. sau poti intreba si la farmacie.