| costicadan37 a întrebat:

am 34 de ani si am fost prins masturbandu-ma la locul de munca desi stiam ca sunt filmat... am fost dat afara,, problema este ca nu stiu ce sa fac sa ma opresc... sunt insurat si am si doi copii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Masturbarea e normala daca nu-ti creeaza probleme in viata sociala si de familie. Incearca de acum inainte sa te masturbezi doar cu usa inchisa, cand esti singur sau pe WC. Eventual pune-ti nevasta sa te masturbeze, daca nu te poate satisface altfel.

| Azµre a răspuns:

Să mergi la un psiholog dragă costică. Ce altceva ai putea face? Ești conștient că sănătos nu ești?

| costicadan37 explică (pentru Azµre):

Sunt constient dar imi este jena sa vorbesc cu un psiholog ca nu mi se pare ok ideea
mai bine vb cu cineva care poate a trecut prin asta

| agent001subacoperire a răspuns:

Nu pot vorbi la pertu cu Tine desi am s-o fac am doar 17 ani dar nu as putea face asta in fine Asta inseamna NECONTROLARE eu zic sa Vorbesi cu un Pshiolog asa am scapt si eu E Greu sa treci prin clipe din astea dar omule ai Femeie... De ce faci asta
?
Du-te la un Pshiolog in 2 Sedinte nici nu mai vr sa faci Asa ceva te Inspaimanti cand te masturbezi si iti place mai mult sex-ul in adevartul sex asta sens al cuvantului laughing Bafta Omule ai grija de tine

| crystyanz a răspuns:

Mai fa doi copii =]. Cred ca te-ai prins unde bat.