| Alexluca123 a întrebat:

Bună TPU, am dat fara sa vreau cu piciorul în cotul de la ușă și mi s-a umflat degetul de la picior ăla mic și e umflat jumătate de picior in jos și mă doare, aproape pot merge, cu mana nu-l pot mișca dar daca îl forțez eu așa merge sa-l misc un pic, ce ar putea avea și cât ar dura asta?! Fără comentarii răutăcioase va rog❤️.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii fractura...mergi al spital sau la o clinica sa-ti faca o radiografie.
Nu-l mai forta si nu=-l atinge, fiindca risti sa se osifice stramb si vei avea probleme sa te incalti sis a mergi.
Fugi la medic sau la spital!

| anonim3247 a răspuns:

Cam 2 săptămâmi vei avea dureri.

| Alexluca123 explică (pentru anonim3247):

????

| Alexluca123 explică (pentru Alexluca123):

Sper sa nu mă ție atât durerea, pentru că e aniversarea mea peste câteva zile și nu vreau sa merg șchioapă?☹️

| Orhidee23 a răspuns:

Pai ai putea sa consulti un medic daca durerea persista si poate fi cazul unei fracturi sau ceva mai grav. Ori daca nu, cand pateam chestii din astea ma masam usor cu spuma pe zona respectiva. Nu ajuta prea mult, dar te face sa te simti mai bine.