| anastasia500 a întrebat:

Am dormit foarte prost si ma doare capu, gatul si sunt ametita! Ce sa fac sa imi treaca? Vreau raspunsuri serioase deoarece am un proiect de facut si vin la mine 3 pers.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kissa44 a răspuns:

In asa cazuri beau Ibuprofen. Multe persoane il cunosc ca remediu impotriva febrei, dar nu numai asta. El elimina durerile sau alte procese de acest gen din organism. Face o stare vioaie ( de cate ori l-am baut, imi uitam somnolenta si faceam cate ceva, iar noaptea invers ma ajuta sa adorm mai ales cand prindeam vreo raceala).
Daca ai ameteli si te doare gatul propabil ai imunitate scazuta.
Pentru a ridica imunitatea ti-as recomanda un curs de vitamine Vitrum. Daca esti adolescenta anume Vitrum Teenager cu un complex de vitamine necesar adolescentilor.
In afara de pastile ar fi bine de facut cat mai multe plimbari in aer liber, curat, cat mai multe fructe, legume, sucuri ( de dorit stoarse acasa). Si un ceai de musetel, macies sau menta ar putea da energie.
Sper ca te-am ajutat.
FUNDA?

4 răspunsuri:
| Pardelian a răspuns:

Nurofen raceala si gripa

| Carla01 a răspuns:

Pune pe cineva, pe mama ta sau pe cine vrei tu să-ți facă masaj la gât cu ulei de măsline cald, bea un ceai și dormi 1 oră!

| XXSupradozaDeVisexx a răspuns:

Pot fi atenuate cu ajutorul unor calmante usoare sau datorita unei schimbari pozitive in stilul de viata.

| IulianaPunct a răspuns:

Da iti trece! Ia un paracetamol. si iti trece imediat! Aceste dureri sunt respectiv vremii!