| dark1angel a întrebat:

Am fost diagnosticata cu hipotiroidie autoimuna si mi s-a prescris euthyrox dar mi-e frica sa il iau.adica eu ma simt bine si ma tem ca mi-ar putea face rau. ps:am 17 ani Ce pareri aveti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aryenutzaa a răspuns:

Si eu sufar de aceeasi boala si te sfatuiesc sa iei eutiroxul deoarece iti tine glanda sub control. Trebuie sa fii foarte atenta deoarece la hipotiroidism glanda iti da impersia ca nu mai ai nimic ca s-a retras iar dupa o perioada va reveni. In concluzie sftaul meu este sa iei acele pastile.

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Daca doctorul ti-a recomandat acest medicament, este OBLIGATORIU sa il iei! Nu e dupa tine, ca vrei sau nu sa-l iei.Mai bine tratezi acum decat sa apara complicatii mai tarziu. Cu sanatatea nu e de joaca.

Multa bafta!

| dark1angel explică (pentru Ea12345):

Ai dreptate mersi de raspuns

| Ea12345 a răspuns (pentru dark1angel):

Cu placere. Ma bucur ca te-am ajutat.

| Tagaso a răspuns:

Dacă ți-a fost prescris de medicul endocrinolog trebuie să-l iei, să nu-ți fie rău mai târziu