| AnaAdrian a întrebat:

Buna TPU am inceput de 3 zile sa fac abdomene cate 100 de dimineata 200 la amiaza si 50-100 inainte de culcare.Cate ar fi recomandate pentru a a putea slabi? deoarece de la un timp mi sa depus grasime pe abdomen si as dori sa scap de ea....
Imi poate spune cineva daca acest lucru ma va ajuta sau nu sa scap de excesul de grasime?

E putin cat fac pe zi? daca da cate ar trebui sa fac in medie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Honeyyy a răspuns:

Eu zic ca abdomenele sunt cele mai bune pentru a scapa de grasimea de pe burtica happy. Cred ca sunt indeajuns pentru inceput sau putin cam multe. Trebuie sa le iei treptat, deoarece vei avea o febra musculara in zona abdominala infernala si adoua zi nu vei mai putea face nici macar 2 abdomene [experienta proprie].
Daca ai incerca sa alergi dimineata/seara cateva minute, rezultatele ar fi mai rapide, desigur si cu o alimentatie sanatoasa :*.

Spor la treaba.

| AnaAdrian explică (pentru Honeyyy):

Am putina febra musculara dar acum 2-3 ani am facut judo si sunt obisnuit cu abdomenele nu-i problema dar am vrut sa vad daca sunt indeajuns...
De alergat alerg doar 5 minute dimineata. deoarece n-am prea mult timp liber. vinerea si sambata ce mai alerg.
Multumesc de raspuns big grin

| Honeyyy a răspuns (pentru AnaAdrian):

Cu placere >big grin