| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de ajutorul vostru... sotia mea a nascut de curand si are sani plini cu lapte matern dar nu are sfarcuri pentru a prinde bebele cu, gurita ce trebuie sa faca ca sa aiba sfarcuri pentru a hrani bebelusul, rog seriozitate. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Trebuie sa-si maseze mameloanele cateva zile pentru ca acestea sa devina mai proeminente. Intre timp puteti folosi mameloane artificiale (le gasiti in farmacii; se ataseaza de sanul mamei).
http://www.i-medic.ro/......-alaptarii