| Lolll a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutorul vostru.
Am o prietena si vrea sa slabeasca pentru ca la varsta ei are prea multe kilograme...
Cum ar putea sa slabeasca in cel mai usor si rapid mod posibil?
Poate slabi si fara a tine regim?
Fundita celui mai complet raspuns!
Multumesc anticipat!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Vrajeeala a răspuns:

Poate ii e rusine...incearca sa o chemi seara la alergat cand nu prea este lume...dar daca ea n-are vointa n-ai ce-i face.

| LMV01 a răspuns:

Fara sa tii un regim nu o sa vezi rezultate... si foarte mult efort fizic mancare cat mai putina si e imposibil sa nu slabestiwinking trebuie doar sa iti doresti astawinking succes si nu te descurajawinkingbafta

| Lolll explică (pentru LMV01):

Da dar ea sa ingrasat pentru ca sta foarte mult in fara laptopului...Ce sa fac sa o atraga sa nu mai stea cand o chem afara nu vrea sa vina...Ce sa fac?sad

| LMV01 a răspuns (pentru Lolll):

Parerea mea e ca nu ii poti schimba vointa... daca asa prefera poate asa ii place poate nu vrea sa slabeasca oricum isi face rau singurawinking

| Lolll explică (pentru LMV01):

Problema e ca ea vrea sa slabeasca...Nu o fosrteaza nimeni...

| Tweetymrrr a răspuns (pentru Lolll):

Mult sport, dacă vrea fără regim. Poate face minuni, dacă are voinţă..desigur.
Succes!

| annzloveslife a răspuns:

Las-o sa alerge in fiecare seara cite 2km, timp de citeva seri va vedea si rezultatul..eu de ex. nu vreau sa slabesc, dar alerg in fiecare seara, si timp de 3 seri am dat jos 2 kg.

| Vrajeeala a răspuns (pentru annzloveslife):

Ai dat jos apa din corp nu grasimea.
nu slabesti in 3 zile.

cel mai bun e alergatul dar nu in fiecare zi.trebuie si odihna ca altfel dupa cateva zile ti se ia.
de 2-3 ori pe saptamana ar fi bine.
si sa faca asta cel putin o luna.
si exercitiile cardiovasculare pentru acasa sunt foarte bune.

bafta