| Livialam17 a întrebat:

am nevoie de parerile voastre, ciclu mi-a întarziat de 13 zile, trebuia să-mi vină pe 1 aprilie ca de altfel în fiecare lună, nu am semne de sarcină nu am, pofte nu, pe 1 aprilie am avut o sângerare în picaturi maro deschis pe lenjerie care m-a ţinut 2 zile, 2 picaturi pe zi, in tot acest timp am avut crampe ca la ciclu, dureri mari pe sub burtă, de mijloc, scaune zilnice neobişnuite, am făcut azi dimineaţă un test de sarcină şi a ieşit că nu sunt insarcinata, cumva am facut prea devreme? Sau la cât timp se face corect un test de sarcina? Au trecut 13 zile de la întarziere, menţionez că am un ciclu regulat, la urinare am urina ca la ciclu colorată, nu ştiu ce se intampla cu corpul meu, help TPU.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ti se intampla de fapt, in termen medical reprezinta o dereglare a activitatii hormonale care este posibil sa fie pur si simplu doar un ''episod pasager''. Dar daca actuala situatie se va repeta in acel caz este indicat si recomandat sa te prezinti la un cabinet ginecologic pentru a fi supusa unei consultatii cat mai amanuntite. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

Asta e problema la multa lume. Nu au habar de corpu lor dar il daruiesc imediat

| Livialam17 explică (pentru Marius22222222222):

Ce vrei să spui cu asta?