| bikesports2 a întrebat:

am o întrebare, când stau drept ridicat si las capul in jos tot simt ceva la in spate sus, nu pot da capul bine in jos. Oare ce poate fi? Am 17ani, si ma îngrijorez... Ma tem de doctor, nu stiu ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu cred că este lipsă de exerciții fizice; de o poziție incorectă pe scaun sau in timpul somnului.
Nu-ți forța gâtul până la durere. Evita durerea.

| raMLesS a răspuns:

"Am 17ani" "Ma tem de doctor"
Nu mai fi imbecil.
Tu cand te duci la doctor, te duci ca sa te "repari", doctorul nu este ceva rau, si nici durerea.
Cand pui mana pe ceva fierbinte, iei mana pentru ca te doare si iti face rau, daca nu te-ar durea te-ai ranii si mai rau.
Schimba-ti gandirea asta tampita.
Fa exercitii: https://www.youtube.com/watch?v=g-7ZWPCWv0U&t=0s

| kiatres56 a răspuns:

O problema de spate presupun

| Docmiau a răspuns:

Posibil să fie cifoză sau spondiloză cervicală. Recomand control medical ortopedic/neurochirurgical, radiologic sau RMN