| fata2020curioasa a întrebat:

Am o intrebare...: Cum as putea sa "ma conving" sa mananc mai sanatos(ex legume)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai alegi si tu tipurile de legume care iti plac, ideea e sa mancam variat nu numai salata si broccoli laughing
Iti faci salata cu ce iti place tie, legumele au cele mai multe beneficii in stare cruda, acum iti dai seama ca nu vei manca fasole verde cruda laughing
Daca nu iti plac la aburi/fierte/oparite le poti face la tigaie antiaderenta sau pe gratar daca detii.
Le condimentezi cat mai bine, exista o gramada de ierburi care dau gust bun, testezi si vezi ce combinatii iti plac.
Neaparat asa ca altfel sunt nasoale gen mancare de om bolnav de nu are voie nici sa adauge sare laughing
Le mananci cu carnita sau peste, mie imi place salata verde cu castraveti, verdeata si ton sau salata de rosii cu ceapa rosie si branza de capra mmmmm big grin

| Byb2001 a răspuns:

Cu ambiție