Întrebare recomandată | ___ceSG a întrebat:

Bună TPU! Am o întrebare...cum as putea sa scap de mătreață? Ma spăl pe par de 3 ori pe săptămână, iar la o zi-2 zile după ce m-am spălat, iar apare mătreață. Folosesc și șampoane împotriva mătreții, degeaba, nu au niciun rezultat. Știți vreo metoda eficienta? V-ati confruntat cu asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Incearca cu sampoanele de la Dercos, trebuie sa te speli de 4-5 ori ca sa se vada diferenta. Mie mi l-a recomandat un dermatolog

| DeMicUnCălător a răspuns:

Eu am pățit ca tine pe la 17 ani.
M am tuns zero și m-am spălat în fiecare dimineață pe cap cu săpun dove aproximativ un an de zile. De atunci niciodată n-a mai apărut mătreața

| ___ceSG explică (pentru DeMicUnCălător):

Nu as vrea sa ma tund zero...

| 6Radu5 a răspuns:

Odata la 2 zile trebuie sa te speli pe par, lucru pe care deja il faci, deci mai bine te programezi la un dermatolog ca doar el te poate ajuta cu adevarat.

| ___ceSG explică (pentru 6Radu5):

Bine, mulțumesc