| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu..Am o intrebare..Eu vreau sa slabesc..si vreau sa va intreb daca e bine ce mananc
Dimineata : felie cu paine cu castravete si branza feta si un kiwi
Dupa-amiaza: bors cu legume si o cana de compot cu ananas...
e bine ce mananc? ar trebui sa mananc mai putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Cine ti-a dat dieta asta?

Ca sa slabesti eficient trebuie sa consulti un nutritionist pentru dieta si un trainer pentru cardio.

Spor!

Ce zici tu aici e bun in principiu, dar nu e foarte echilibrat. Carnea unde e?

| ALEX2402 a răspuns:

Cel mai bine dimineata mananca ceva cu cereale integrale + fructe dezhidratate(pentru energie) + seminte si nuci

| LioErnest a răspuns:

Pentru diete care chiar functioneaza, intra si cauta aici! http://viatadecupluindoi.blogspot.ro/

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Doamne tine o diete fructele si alte chesti nu te ajuta!
Tine dieta ducan.

| WildLatte a răspuns:

Buna! O dieta echilibrata se bazeaza pe fructe, legume, carne si lactate. Incearca ca tot ce consumi sa nu fie prajit doar fiert, fara zahar ( comportul de ananas nu este bun, comtine zahar si ingrasa )si ai grija la grasimi si paine. Iar mancatul dupa ora 6 nu este bun, daca iti este foarte foame dupa ora 6 poti manca un iaurt mic degresat sau un fruct, ceva usor. Ai grija la cartofi si pastele fainoase, incearca sa le consumi in cantitati mici pentru ca ingrasa. Cu cele de mai sus si putin sport o sa reusesti sa slabesti. Nu uita de apa. Bafta!