| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am o intrebare! In partea de stanga-jos a pielii de pe fata, am ca jn fel de iritatie, dar nu este rosie si nu ma ustura cand apas pe ia sau cand o ating, este ca un fel de piele de sarpe (aspra), nu mi se pare grav, dar intreb pentru ca se extinde zilnic, cateodata mai putin, cateodata foare mult, ieri aveam doar un petic de aproximatin 1, 5 cm iar astazi s-a alungit catre par foarte tare si a ajuns la par, ce pot face in aceasta situatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"am ca jn fel de iritatie...ca un fel de piele de sarpe...ce pot face in aceasta situatie?"

e clar: ai nevoie de o vizită la un dermatolog!