| Jeleuroz a întrebat:

Am o intrebare, si am nevoie de niste raspunsuri urgente, covigatoare: cum poti scapa de vergeturi? ( dar fara laser, sau prostii).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu poti scapa de vergeturi. Stiu o fata care a facut doar operatiile posibile cu laser si tot nu i-au disparut. Consoleaza-te cu faptul ca 90% din femei au vergeturi si celulita. Accepta-te si iubeste-te asa cum esti.

| SkyPilot a răspuns:

De scapat scapi numai cu laser.
In timp se estompeaza si devin albicioase, dar tot se simt la mana. Pe mine (baiat) nu ma deranjeaza ca prietena mea are cateva. E sexy, are tonus, arata bine, nu ma impiedic in vergeturi.
Citeste aici ce ai putea face, dar nu astepta minuni:
http://www.dietetik.ro/10-remedii-naturale-pentru-vergeturi/11025.html
Fii atenta sa nu faci altele noi. Pielea ta nu este prea elastica, ai grija sa nu ai variatii de greutate in timp scurt.

| Andre00 a răspuns:

Salut.Eu spun doar atât:Sport, apă, și hrană de calitate, curată(0 zahăr, 0 grăsimi nocive)..Nu poți scăpa în totalitate de vergeturi, fac parte din țesutul tău, depinzând de moștenirea genetică, conformație, și cauze externe.Succes! big grin