| Yssy12 a întrebat:

Am o masea(de lapte) care trebuie sa cada(de misca din mai) si ma doare ingrozitor-se misca-dar imi este frica sa o scot-dentistul la care merg si am incredere in el nu vine pana pe 8 decembrie-mama imi spune "sa o lasi sa cada singura", dar totusi ma doare...ce sa fac? Daca ma sfatuitisa scot maseaua sa imi ziceti metode big grin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuzySweet a răspuns:

Du-te la alt medic, nu merita sa stai cu dureri! Sau daca totusi nu gasesti, ia-ti inima in dinti si scoate-o singur

| Yssy12 explică (pentru SuzySweet):

SingurA,sunt fata.

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Mergi si o scoate si scapi de durere.Nu e atat de greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai du-te la un alt medic dentist

| darriya a răspuns:

Simplu du-te la un alt dentist.tu ai nerv la masea de te doare si trebuie scos.