| JustMeAnca a întrebat:

Heii! Urgent, maine trebuie sa-mi scot o masea(de lapte) care nu vrea sa iasa dar e destul de grav. Am avut 2 abcese pana acum.Imi este frica si as dori sa stiu daca doare daca maseaua nu este slabita.Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zuzazozo a răspuns:

Deci n-ai dc sa-ti fie frica deoarece iti da cu un sprey care iti va amorti durerea si nu vei simti nimic.
Keep to calm!
Good luck!

| JustMeAnca explică (pentru Zuzazozo):

Multumesc,incep sa prind incredere

| Zuzazozo a răspuns (pentru JustMeAnca):

Asa si trebuie!winking

5 răspunsuri:
| aveam14ani a răspuns:

Heii. big hug
pai, daca maseaua se misca este posibil sa nu doara aproape deloc. ncearca sa o misti sa vezi daca te doare. [mie mi-au cazut toti dintii de lapte de un an si am un colt dintr-o masea care nici acum nu vrea sa iasa].
Ca sa fii sigura cumpata de la farmacie un spray cu efect anestezic.
bafta happy

| JustMeAnca explică (pentru aveam14ani):

Daca s-ar misca putin nu as mai avea nevoie de dentistsadDentistul mi-a spus ca pot sa apara complicatii daca nu o scotsad

| JustMeAnca explică:

Chestia e ca nu se misca absolut delocsad