| antoantonia a întrebat:

am o problema. aseara dupa ce m-am spalat la cap am mai asteptat putin si mi-am impletit parul si am dormit cu el asa. dimineata cand ma pregateam sa plec la scoala mi-am desprins parul si am vazut ca este umed asa ca mi-am pus gluga in cap. acum ma cam doare capul... si mi-e frica sa nu am ceva.voi ce credeti? dau fundita promitcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Sa nu mai pleci cu capul ud niciodata din casa! peste ani vei simti urmarile si-ti vei aduce aminte.Ia un paracetamol si stai in pat.O noapte linistita iti doresc!

| MMihai a răspuns:

Pe viitor, să îți usuci bine părul, după ce îl speli.

| William a răspuns:

Ce legatura are asta cu religia?

| M25M a răspuns:

Ia un paracetamol si bea un ceai fierbinte, este foarte probabil sa fi racit.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Esti pe moarte.

| dragos9234 a răspuns:

Este grav...
Ai parul posedat.

| Zenit313 a răspuns:

Ai racit...

| Disharmony a răspuns:

Spune o rugăciune şi fă repede trei mătănii, poate te scapă cristos de durere.

| 7Dany a răspuns:

In primul rand cred ca ai postat in categoria gresita. In al doilea rand sunt convins ca e un inceput de raceala. Sfat: bea o cana de ceai fierbinte, ia un paracetamol si pune-te in pat la caldura...

| Zenithf a răspuns (pentru 7Dany):

Ceaiul nu se bea fierbinte ci cald. Daca bei ceai sau orice alt lichid fierbinte, numai iti agravezi unele simptome ale racelii, ca usturimea din gat. Intr-o singura situatie se bea ceaiul mai fierbinte de obicei, atunci cand locuiesti intr-o zona calda cum ar fi in Mexic sau in tarile arabe, si se bea in cantitati mici, pentru ca stimuleaza procesele naturale de racorire a corpului. Din aceeasi cauza se si consuma mancaruri foarte condimentate, iutimea te face sa transpiri.
Intorcandu-ne la cazul nostru, ceaiul trebuie lasat un pic sa se raceasca pana la 40-45 grd, apoi pus in el miere si lamaie si baut cu inghitituri mici.

| Littleman11 a răspuns:

Esti pe moarte in 5 zile vei fi posedata Good luck and have fun bye bye happy.