| antoantonia a întrebat:

am o mica problema. aseara dupa ce m-am spalat la cap am mai asteptat putin si mi-am impletit parul si am dormit cu el asa. dimineata cand ma pregateam sa plec la scoala mi-am desprins parul si am vazut ca este umed asa ca mi-am pus gluga in cap. acum ma cam doare capul... si mi-e frica sa nu am ceva.voi ce credeti? dau fundita promitcrying

2 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Este un real pericol sa iesi afara "cu capul ud", mai exact cu parul umed. De regula te doar putin capul 2-3 zile maxim. Totusi nu e de joaca, caci astfel poti lua nu mai stiu ce boala. Daca ii spui mamei tale despre problema ta cu siguranta te va ajuta.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

S-ar putea sa ai un mic inceput de raceala, mai ales daca a fost frig, si tu ai avut parul ud.
Ia preventiv un Fervex si rezolvi problema.
Iar data viitoare, usuca parul incainte sa-l impletesti, ca sa eviti astfel de situatii in viitor.