| middle654 a întrebat:

Buna tpu.am o problema.cand ma enervez(ma enervez aproape din orice ) mentionez ca am nervii la pamant, incepe sa ma doara inima (sau in piept)am 17 ani.sunt fata.stie cineva cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Pai problema ta este ca esti prea stresata si nu te descarci.
de ce nu incerci sa practici un sport pentru a te destresa? sau cand incepe sa te enerveze cineva numara pana la 5 in cap, calmeaza-te si respira adanc. si iti mai poti zice in gand : normality now, insanity later

winking

| bumtzbumtz a răspuns:

Incearca sa fii mai calma.De fiecare data cand te enervezi, fa ceva ce iti place.
Daca o sa ai in continuare asa nervi, nu te vad bine.