| Nico23458 a întrebat:

Am o problema. De ce mă simt mereu obosita? Stau toată ziua și nu fac nimic pentru că nu am chef și nici nu mă simt în stare. La școală nu mă pot concentra. Am inceput sa am note rele deoarece nu pot sa învăț. Spre exemplu într-o zi incercam să învăț la istorie, citeam și de 5 ori o propoziție și nu reușeam să țin minte nimic.
Și legat de oboseala, deși mă simt așa mereu, daca incerc sa dorm ziua nu pot. Mă pun sa dorm la 21:00 maxim și mă trezesc dimineața la 6.
Am incercat și cafeaua, dar nu mă ajută cu nimic.
Oare ce o fi? Și ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact așa am intrat eu în depresie și anxietate. parcă îmi povestești de mine când eram prin școala generală... Îmi aduc aminte fiecare pas ca ieri. Du-te la psihiatru până nu e prea târziu!

| Nico23458 explică (pentru anonim_4396):

Tu cum ai scăpat de depresie? Ai fost la psiholog?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nico23458):

Nu am scăpat, că nu a știut nimeni să-mi spună, nu a băgat nimeni de seamă și eu nu am spus nimic la rândul meu... Uite-te la nick-ul meu. Fiecare zi e un chin. Așa că ia măsuri. Cât mai e timp. Cu cât mai târziu, cu atât mai greu o să fie.

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Mergi la un doctor. E cel mai simplu si corect raspuns.

| Raducons a răspuns:

Pare a fi un fel de depresie.motivele doar tu stii care sunt.
Poate fi ceva in familia ta care te indispune sau poate iti place de un coleg care nu te baga in seama, altceva nu stiu ce poate sa fie la varsta ta. Trebuie sa te adresezi unui psiholog daca continua starea.Asa ceva mi se intampla si mie acum si cam acestea sunt motivele mele.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Posibil sa fie tocmai din cauza unei activități fizice. Cât despre faptul ca dormi devreme, la 9-10 seara, până dimineață prinzi 8-9 ore de somn si mi se pare mult. In cazul ăsta posibil sa fie alta problema oboselii, pentru ca nu poate fi lipsa somnului. Ai nevoie de un stil de viață echilibrat și sanatos, deci contează si alimentația și activitățile tale zilnice.

Răspuns utilizator avertizat
| Xenow a răspuns:

Ar Putea fii Semnul unei boli mai Exact al insomnei A avut-o si tatal Meu in trecut se culca la orele 21-22 si se trezea la orele 3:00 Dimneatia trebuie sa te Adresezi la medic el o sa-ti dea nisite pastile care va Trebui sa le ei inainte de somn.