| alexanonimu a întrebat:

Am o problema dupa ce mananc paine am un gust amar in gura si acel gust persista cam toata ziua..de la ce poate sa fie si cum sa treca? Nu incepeti cu nu mai manca painetongue. Fundaaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil să ai vezica biliară leneșă, mergi cel puțin până la medicul de familie.
Pa, pa.

| Matt24 a răspuns:

Gust amar ca de acetona? Am vazut un clip la dr.Oz in care spunea ca-i un semn ce indica diabet.Fa-ti niste analize daca persista.

| Azµre a răspuns:

E cumva pâine feliată? De curiozitate?

| Armenianeek a răspuns:

Si la mine a fost asa doar ca cu gratar. Dupa ce mananci painea si simti gustul amar mananca ceva dulce sau bea suc. Incearca si cu apa minerala s-o tii cam un minut in gura dar nu sunt sigura ca merge, incearca! Sper ca te-am ajutat

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

"Nu mai manca paine tongue" laughing ok, poate este de la painea pe care o mananci, incearca alt produs adica de la alta firma, poate ca asa iti reactioneaza tie organismul cand mananci paine nu stiu ce sa zic...tongue

| SmilerXd a răspuns:

Probabil nu e buna painea pe care o mananci, ori papilele tale gustative nu accepta acea paine! rolling on the floor) big grin

| BlockBuster90 a răspuns:

Te speli pe dinti. macar 1 data pe zi... daca nu de mai multe. si iti iei si o sticluta de apa de gurawinking. funda?

| EvEaLyS a răspuns:

Salut Alex! Pai eu cred ca ar fi una din cauzele urmatoare:
1. gustul amar poate fi determinat de ficat. adica iti varsa fierea, din cauza faptului ca esti obisit/epuizat.(incearca sa te odihnesti mai mult)
2.este posibil sa nu'ti placa asa de mult painea
sfatul meu ar fi sa schimbi painea.
daca mananci paine alba incearca paine neagra cu seminte de chimen si altele: cu aia clar nu dai gresiwinking. sper ca te/am ajutatwinking