| Geo_Georgiana_1997_BCJr a întrebat:

am o problemă mai intimă deşi mă cam sperie şi am nevoie de sfaturi vă rog...
In legatura cu sani la femei e normal să ai un silicon natural moale şi la celalalt sa fie putin mai tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| relativsausigur a răspuns:

Intrebarea ta de fapt este daca e normal ca un san sa aiba fermitate si unu sa fie lasat, nu-i asa?
Da, se intampla, la femei in general un san e mai mare si mai lasat.
Sanii cu cat sunt mai mari, cu atat sansa de a se lasa, de a fi "blegi" si moi, se mareste.
Daca totusi ai o frica legata de sanii tai, ai putea sa mergi la doctorul de familie sa discuti problema, sau daca poti face cumva rost direct de programare la o mamografie (asa se numeste investigatia de control al sanilor), insa sa stii ca va costa daca te programezi direct si nu ai trimitere de la medicul de familie.
Initial din ce ai zis, nimic anormal, cu exceptia daca sunt si alte probleme pe care nu le-ai specificat.

| Geo_Georgiana_1997_BCJr explică (pentru relativsausigur):

Imi poti trimite un meesaj privat si multumesc ca ti-ai dat seama de problema mea

7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Georgiana, vezi ca n-ai spus bine, silicon e un material artificial care se baga in sani ca sa fie mai mari. Siliconul de altfel are multe utilizari, nu numai in chirurgia estetica. Sa stii ca nu se intelege ce ai vrut sa zici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Haide măi, ca se refera la implanturile cu silicon, acel invelis elastic umplut cu gel siliconic coeziv, nu la siliconul sanitar. Fata se intreaba daca nu cumva medicul o fi folosit silicon utilizat, de regula, la fabricarea saltelelor.
Geo, fă un test cu ultrasunete sa vezi starea silicoanelor!

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu are silicoane. Pur si simplu crede ca daca implantul se numeste silicon, masa sanului s-ar numi silicon natural. Nu ma formalizez, dar as vrea sa se inteleaga ce are, ca sa poata primi raspuns.

| CuriousStuff a răspuns:

In primul rand nu e normal sa ai silicon in san, chiar daca se practica nu inseamna ca e si normal. Daca ai probleme mergi la medicul care ti-a facut implantul, el stie ce e "normal" si ce nu.

| LittleBugsBunny a răspuns:

Uite intra pe sexulvsbarza si vorbeste cu tipa de acolo ea se ocupa de chestii de genul de la educatie sexuala pana la orice si e bine informata happy o gasesti pe yt, askfm, Facebook si altele sub acelasi nume

| Geo_Georgiana_1997_BCJr explică:

Ma refeream la san natural