| Adina23585 a întrebat:

am probleme cu gatul de cand m-am nascut. de fiecare data cand raspir aer putin mai rece sau daca mananc inghetata sau orice altceva eu racesc cumplit. ma ustura gatu ingrozitor si m-am saturat. nu stiu ce sa fac sa scap de asta. iarna sunt mai mult racita decat sanatoasa. aveti remedii ceva de genul? sa iau in fiecare zi cate ceva si sa nu am probleme asa MEREU. iau imuniznate dar tot degeaba. si acum sunt racita fiinda am luat o singura lingurita de inghetata pentru ca imi era foarte pofta. va rog ajutor sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ToffyNR1 a răspuns:

Problema asta am avut-o si eu, tot din nastere, dar am vindecat-o repede.O saptamana ma simteam bine, aveam pofta de mancare, iar cealalta saptamana vomitam pastilele nu mancam nimic si raceam rau de tot.M-a dus mama la un medic si mi-a dat doua fiole pe care trebuia sa mi le injecteze cineva una pe zi(direct in fund) si dupa ce am luat acest tratament nu am mai avut probleme.De la varsta de 4 ani pana acum la 17 si nici nu cred ca o sa mai am asa probleme.Du-te la un medic si intreaba-l de ceva fiole sau un tratament ceva. Sper sa te ajute medicul mai bine decat mine.Succes!